Americký písničkář Bob Dylan vydá v září nové album

Kultura
17. 7. 2012 22:00
Americký písničkář Bob Dylan.
Americký písničkář Bob Dylan.

Americký písničkář Bob Dylan vydává nové album. Deska s názvem Tempest (Bouře) s desítkou nových skladeb vyjde 11. září a bude už 35. Dylanovým studiovým počinem, uvedla agentura Reuters.

Zatím poslední desku vydal Dylan v roce 2009. Jeho tehdejšího alba Together Through Life (Společně životem) se prodalo přes milion kusů a deska se v prvním týdnu po uvedení na trh dostala na špičku britské i americké hitparády.

Jednasedmdesátiletý písničkář se hudbou živí už půl století, jeho první deska vyšla v březnu 1962. Za svou kariéru získal řadu hudebních cen Grammy. Letos mu také prezident Barack Obama předal Medaili svobody, nejvyšší americké civilní vyznamenání.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Muzeum Čtyřlístku po rekonstrukci, 20. února 2026, Doksy, Českolipsko. Kvůli rekonstrukci bylo muzeum uzavřené celý minulý rok. V nové podobě je rozšířené, modernější a po vstupu se návštěvník ocitne přímo uvnitř komiksu. Na snímku výtvarník Jaroslav Němeček během prohlídky muzea.

Nové muzeum Čtyřlístku v Doksech zavede návštěvníka přímo do komiksu

Kultura
20. 2. 2026
ilustrační foto

Křesťanům Popeleční středou začal čtyřicetidenní půst před Velikonocemi

Kultura
18. 2. 2026
ilustrační foto

Zemřel Jim Čert, undergroundový zpěvák proslulý drsnými songy

Kultura
Aktualizováno: 18. 2. 2026 07:25

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ