Colours of Ostrava zahájí kapela Florence + The Machine

Kultura
8. 11. 2018 08:51
Florence Welch.
Florence Welch.

Příští ročník festivalu Colours of Ostrava zahájí kapela Florence + The Machine. Půjde o první koncert britské formace v České republice. Sdělil to mluvčí akce Jiří Sedlák. Festival se v Dolních Vítkovicích uskuteční od 17. do 20. července, už dříve pořadatelé avizovali, že hlavní hvězdou bude kapela The Cure.

"O vystoupení Florence + The Machine na našem festivalu jsme se snažili dlouho. Příští rok je to tak pro nás po The Cure další velký splněný sen. Koncerty Florence Welch předchází skvělá pověst, věříme, že na návštěvníky v industriálním areálu Dolních Vítkovic čeká výjimečný hudební zážitek," uvedla ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Skupina vznikla v jižním Londýně v roce 2007 a od začátku v ní působí po boku Florence Welchové také spoluautorka většiny hitů, hudebnice a producentka Isabella Summersová. I za ni zpěvačka dvakrát přejímala Brit Awards. Čtyři alba, z nichž zatím poslední High as Hope z letošního roku představí kapela právě na Colours of Ostrava.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 17. do 20. července 2019 opět v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Program na 20 scénách nabídne přes 350 programových bodů - vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Owen Sweeney

Další čtení

Jiří Bartoška

Bartoška zůstane prezidentem festivalu ve Varech. In memoriam

Kultura
13. 5. 2025

Smetanova Má vlast v podání České filharmonie otevřela festival Pražské jaro

Kultura
12. 5. 2025
Izraelská zpěvačka Juval Raphaelová, která reprezentuje Izrael, přežila masakr Hamásu.

Eurovize ve znamení protestů proti Izraeli. A žádné duhové vlajky na pódiu

Kultura
12. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ