Devadesátiletý zpěvák Aznavour vydává své 51. album

Kultura
4. 5. 2015 18:59
Charles Aznavour při svém New Yorském vystoupení.
Charles Aznavour při svém New Yorském vystoupení.

Francouzský zpěvák Charles Aznavour dnes vydal nové, už 51. album. Pouhé tři týdny před svými 91. narozeninami. Kolekci 12 písní, které sám složil, nazval Encores a věnoval ji vzpomínkám na své dětství a na šansoniérku Edith Piaf.

"S trochou nostalgie, nalévám si trochu whisky a nechávám plynout své myšlenky, zamžené melancholií, k cestování v mé minulosti," zpívá například světoznámý umělec arménského původu, který vystupoval v 94 zemích. V příštích měsících plánuje koncerty v Madridu, Bejrútu, Paříži a Amsterodamu, jak informovala agentura AFP.

Aznavour, který zpívá v šesti jazycích, za svou dlouhou kariéru složil pro sebe i další interprety více než 1000 písní a prodal přes 100 milionů desek. Od roku 1995 je stálým vyslancem UNESCO pro Arménii a od roku 2009 arménským velvyslancem OSN ve Švýcarsku.

V Československu koncertoval jen jednou, a to v listopadu 1978 v Bratislavě. V Praze měl koncertovat v roce 1969, své vystoupení ale v souvislosti se smrtí Jana Palacha zrušil.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační obrázek

"Je lepší být na vozíku než s komunisty": Zemřel Jan Potměšil

Kultura
17. 4. 2026

Výstava Vojta Náprstek Reloaded připomíná Náprstkovo 200. výročí narození

Kultura
17. 4. 2026

Festival sedmdesátimilimetrových filmů KRRR! nabídne v Krnově deset snímků

Kultura
16. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ