Eurovize má všechny finalisty, Lake Malawi zná pořadí

Kultura
17. 5. 2019 08:17
Hudební skupina Lake Malawi.
Hudební skupina Lake Malawi.

Interpreti z dalších deseti zemí postoupili ze čtvrtečního druhého semifinále písňové soutěže Eurovize do sobotního finále, kde se utkají mimo jiné s českou indie-popovou kapelou Lake Malawi. Ta byla mezi desítkou zpěváků a skupin, kteří se kvalifikovali již v úterním prvním semifinále. Lake Malawi přidělili organizátoři třetí vystoupení v pořadí finálového sobotního večera.

Ve čtvrtek do finále postoupili například zástupci Albánie, Severní Makedonie, Ruska, Švédska či Nizozemska, které portál Euronews označuje za favorita. Třinecká kapela, která Česko reprezentuje se skladbou Friend of a Friend, si podle svého frontmana Alberta Černého chce finálový večer hlavně užít.

Do sobotního telavivského finále jako vždy automaticky postoupili zástupci pěti zemí, které nejvíce přispívají do rozpočtu pořádající organizace, což jsou Británie, Francie, Německo, Itálie a Španělsko, a stát, kde se soutěž pořádá, tentokrát Izrael. Celkem tedy bude soutěžit 26 států. Vítěze budou volit televizní diváci a odborná porota. Podle pravidel ale nemohou diváci hlasovat pro zástupce své země.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Persona Stars

Další čtení

ilustrační foto

Degustátoři v Olomouci ochutnali 300 pálenek. Někdo je polyká, někdo plive

Kultura
Aktualizováno: 18. 9. 2025 12:59
Dan Brown

Prezident Pavel přijal na Hradě spisovatele Dana Browna. Dostal snídani

Kultura
18. 9. 2025
ilustrační foto

Zemanovy trenýrky mají výročí. Nad Hradem zavlály před deseti lety

Kultura
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ