<span>Jacksonovy poslední dny</span> půjdou jako dokument do kin

Kultura
20. 7. 2009 12:18
Michael Jackson na archivním snímku.
Michael Jackson na archivním snímku.

Michael Jackson na archivním snímku z roku 2005.Společnost AEG Live, která organizovala plánované londýnské koncerty popového zpěváka Michaela Jacksona, vyjednává s hollywoodskými studii o promítání dokumentu zachycujícího Jacksona krátce před smrtí. Oznámil to dnes list Wall Street Journal.

Dohoda by údajně mohla být uzavřena údajně ještě tento týden. AEG Live chce vydáním záběrů z Jacksonových posledních dní pro promítání v kinech získat zpět aspoň část z 30 milionů dolarů, které ji stála příprava návratu "krále popu" na koncertní jeviště, a také nahradit ušlý zisk.

Zpěvák zemřel náhle 25. června. Na oznámení příčin smrti se stále čeká. Rodina z ní viní lékaře, kteří údajně Jacksonovi předepisovali neúměrné množství medikamentů. Jeho otec a sestra dokonce hovořili o vraždě.

Deník Los Angeles Times v neděli napsal, že je nepravděpodobné, že bude v souvislosti s Jacksononou smrtí vzneseno obvinění z vraždy. Ani jeden ze zpěvákových lékařů dle zdroje tohoto listu není považován za podezřelého.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Hradecká galerie zahájila výstavu děl uměleckých partnerských dvojic 20. století

Kultura
23. 4. 2026
ilustrační obrázek

Století relativity bez vstupenky – olomoucké muzeum nabízí umění zadarmo

Kultura
23. 4. 2026

VELO stage na Majálesu 2026: Nezapomenutelná show, největší rapové hvězdy a zóna plná zážitků

Kultura
22. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ