Koncert Tomáše Kluse: kdyby nemluvil, bylo by dobře

Kultura
24. 10. 2016 17:00
Tomás Klus se vrátil na scénu.
Tomás Klus se vrátil na scénu.

Zpěvák Tomáš Klus se po roční pauze vrátil před velké publikum. V pražském Foru Karlín odehrál koncert v rámci Recyklus Tour. Dojmy jsou přinejmenším rozpačité.

U vstupních dveří popelnice s odpadky, na jevišti obří krysa. Tomáš Klus, jenž kdysi dávno těšil příznivce optimismem, barevností a hravostí, tentokrát přišel poučovat, abychom třídili odpad.

Fanoušci v hojném počtu napjatě čekali, co se bude dít. Zpěváka hezky přivítali, avšak hned jak začal nudit, dav ztratil pozornost a lidé se houfně přemisťovali na bar. Ve svých vyjádřeních mezi písněmi si Tomáš Klus často protiřečil. Na jednu stranu hovořil o tom, jak se všichni máme mít rádi a tolerovat se, na stranu druhou sám útočil na politiky. "Zeman je směšný a Babiš nebezpečný," prosazoval svoje názory na místě, kam si mnozí přišli právě od politických témat odpočinout. Na hudbu jako takovou si však nikdo nemohl stěžovat.

Kapela byla mnohdy lepší než Klusův zpěv, Klus zase vsadil na jistotu a nadchl diváky svou dokonalou improvizací. Stějně jako v minulých letech skákal do publika a dral se davem až na konec haly, přičemž bez přípravy rýmoval a byl skutečně famózní.

Slabá místa dvouhodinové show byla jen dvě - když Klus zpíval nové (velmi prapodivné) písně, a hlavně když mezi jednotlivými songy mluvil. Přestože již dříve slíbil, že bude na koncertech víc zpívat než hovořit, slib nedodržel a bohužel se topil v trapnosti. Snad se tedy polepší!

Autor: - zuz -Foto: herminapress, Archiv

Další čtení

Taylor Swift, 2008

MTV změnila svět populární hudby, postupem času se přiklonila k reality show

Kultura
31. 12. 2025
Florence and The Machine

Výběr očekávaných kulturních událostí v ČR a ve světě v roce 2026

Kultura
31. 12. 2025

Začíná druhý ročník Noci betlémů, nabídne více než 30 výstavních míst

Kultura
27. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV