Soap & Skin zahájí festival Stimul

Kultura
6. 3. 2012 13:00
Rakouská hudebnice Soap & Skin.
Rakouská hudebnice Soap & Skin.


Rakušanka Anja Plaschgová, která nahrává a vystupuje pod jménem Soap & Skin, v úterý v pražském Divadle Archa otevře komorním klubovým koncertem jarní část festivalu Stimul. Experimentátorka spojující ve svých písních výrazný klavír a atmosférický zpěv s jemnou elektronikou do Prahy zavítá s novým albem Narrow.

Jedenadvacetiletá Plaschgová podle pořadatelů svým intimním projevem úspěšně bourá mediální obraz Rakouska jako hudebně netečné země, ze které nevycházejí aktuálně relevantní nahrávky. Soap & Skin se na hudební scéně pohybuje pět let, debutové album Lovetune For Vacuum vydala v roce 2009.

Festival Stimul od roku 2005 do Česka pravidelně přiváží alternativní a experimentální hudbu ze zahraničí. Největší hvězdou uplynulého ročníku byl německý hudebník Blixa Bargeld ze skupiny Einstürzende Neubauten. Frontman legendárních představitelů hudebního industrialu v projektu ANBB v Divadle Archa vystoupil společně s německým vizuálním umělcem Carstenem Nicolaiem, známějším pod přezdívkou Alva Noto. Předloni byla ozdobou festivalu americká skupina Wilco, která patří k současným hvězdám zámořské scény alternativního rocku.

Autor: ČTK Foto: Festival Stimul

Další čtení

ilustrační foto

Za Česko bude o Oscara bojovat dokument Kdyby se holubi proměnili ve zlato

Kultura
19. 8. 2026
Pepa Lubojacki převzala během 76. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně cenu Berlinale za dokumentární film „Kdyby se holubi proměnili ve zlato“

Českým kandidátem na Oscara je dokument Kdyby se holubi proměnili ve zlato

Kultura
Aktualizováno: 19. 8. 2026 11:42
ilustrační foto

Na Plzeňsku bude o víkendu festival Hip Hop Kemp, chystá se na něj i policie

Kultura
18. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ