VIDEO: Jedna zpěvačka, deset žánrů a falešná reklama

Kultura
7. 1. 2015 18:30
Herecká chameleonka Mia Gentileová.
Herecká chameleonka Mia Gentileová.

Stačí tři slova, která tvoří název parního čističe, a můžete na nich demonstrovat vývoj celé pop music za posledních šedesát let. Svou všestrannost coby zpěvačka i komediantka takto předvedla americká muzikálová herečka Mia Gentileová.

Ve videu můžeme vidět reference k nejrůznějším hudebním žánrům, které byly aktuální během posledních šedesáti let. V některých částech jsou dokonce poznatelní konkrétní interpreti. Extravagantně nalíčená a pojatá Lady Gaga, poprocková diva přelomu tisíciletí Avril Lavigneová nebo třeba křičící Janis Joplinová na konci. Prezentovat konkrétní interprety ale nejspíš nebyl hereččin záměr, většina převleků se k interpretům vztahuje spíš náznakově.

Video vzbudilo velmi pozitivní ohlasy. "Vem si mě," žádal dokonce Eijaz Dee v komentářích. Nicméně objevily se i nesouhlasné reakce, které upozorňovaly na přílišnou sexističnost videa, které místy působí značně vyzývavě.

Je už jedno, jestli mělo jít o opravdovou reklamu pro existující společnost Stanley Steemer, nebo pouze o sebepropagaci této mladé herečky, která v dnešní době účinkuje v broadwayských muzikálech. A dost možná, že vskutku jde o ódu na uklízení, jak naznačuje i perfektně vymetený pokojíček.

Autor: - ksi -Foto: , MiaGentile.com, YouTube

Další čtení

Festival sedmdesátimilimetrových filmů KRRR! nabídne v Krnově deset snímků

Kultura
16. 4. 2026
zámek Zlín

Do Zlína se po šesti letech vrací filmový festival o lidských právech Jeden svět

Kultura
15. 4. 2026
Iron Maiden, 5. července 2025

Do rokenrolové Síně slávy budou uvedeni Phil Collins, Iron Maiden či Oasis

Kultura
14. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ