Začnu v Polsku! odtajnil "brouk" McCartney start turné

Kultura
21. 3. 2013 07:15
Sedmdesátiletý Paul McCartney už má na kontě 15 sólových alb a prý chystá další.
Sedmdesátiletý Paul McCartney už má na kontě 15 sólových alb a prý chystá další.

Bývalý člen skupiny Beatles Paul McCartney oznámil, že letos chystá velké světové turné. Jeho začátek naplánoval na 22. června do Varšavy. Zároveň pracuje na dalším studiovém albu, informoval hudebník na své internetové stránce.

Kromě polského koncertu zatím McCartney oznámil jediné pevné datum: jeden z dílů jeho turné se uskuteční 27. června ve Vídni. Další termíny upřesní v nejbližší době. "Během tour bude Paul a jeho skupina po celý rok cestovat po světě, dokonce navštíví místa, kde dosud nebyli," uvádí se v prohlášení na stránce PaulMcCartney.com.

Sedmdesátiletý zpěvák a skladatel se letos představí ještě na letním festivalu Bonnaroo v Manchesteru. Vloni vydal své patnácté sólové album a pracuje na dalším. V dubnu vydá podle časopisu New Musical Express živou verzi singlu Maybe I´m Amazed, který původně vyšel v roce 1976.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační obrázek

Výstava Otava strakonická představí archeologii, zlato i příběhy vorařů

Kultura
20. 4. 2026
Dora Kaprálová

Knihou roku 2025 je Mariborská hypnóza Dory Kaprálové

Kultura
Aktualizováno: 19. 4. 2026 00:26

Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance 2 navázala na úspěch

Kultura
Aktualizováno: 19. 4. 2026 00:25

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ