Hari Puttar u indického soudu <span>přemohl Harryho Pottera</span>

Kultura
23. 9. 2008 13:32
Plakát k filmu Hari Puttar.
Plakát k filmu Hari Puttar.

Hari Puttar má našlápnuto k úspěchu.Harry Potter - mladý kouzelník, který prochází mnoha osobními krizemi, ale nakonec vždy zvítězí. Pokud se ovšem nepustí do soudního sporu s Bollywoodem.

Soudní při v indickém Dillí vyvolalo filmové studio Warner Bros, jemuž se nelíbilo, že bollywoodští konkurenti Mirchi Movies vyprodukovali snímek s podezřele znějícím názvem Hari Puttar - A Comedy Of Terrors. Indický snímek, stejně jako potterovská sága, vypráví o malém chlapci. Ten ovšem v tradičním slova smyslu nekouzlí, pouze se přestěhuje s rodiči do Anglie, kde se zapojí do plánu na záchranu světa.

ČTĚTE TAKÉ: Čekáte na Harryho Pottera? Dřív přijde Hari Puttar

Jak informovala BBC, indický soud nyní rozhodl, že diváci dva podobně znějící názvy snadno rozliší, a film tak může vstoupit do indické ditsribuce. Zájem vyvolaný soudním sporem by mu mohl pomoci i do té celosvětové.

Foto: Mirchi Movies

 

Autor: - kul -

Další čtení

Hollywood ocenil čtyři legendy na slavnostním večeru v Los Angeles

Kultura
17. 11. 2025

Folklorní soubor Javorník Brno slaví 75 let, lístky na koncert zmizely za hodinu

Kultura
17. 11. 2025

Ve vyprodaném Domě kultury v Šumperku začal festival Blues Alive

Kultura
14. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ