Sebevražedná pohádka: <span>Jožin z Bažin</span> a Keira Knightley

Kultura
14. 10. 2008 17:36
Ivan Mládek a Ivo Pešák již potěšili nejrůznější posluchače.
Ivan Mládek a Ivo Pešák již potěšili nejrůznější posluchače.

Ivan Mládek a Ivo Pešák již potěšili nejrůznější posluchače.Pozoruhodný název Suicide Brothers (Sebevražední bratři) má mít nízkorozpočtová anglická filmová pohádka, která se ovšem může chlubit hvězdným obsazením role víly Keirou Knightleyovou. A také soundtrackem, jehož součástí bude Mládkův Jožin z bažin. 

Třicet let starý český hit Ivana Mládka zazní v temně laděném příběhu dvou bratrů, kde ztvární roli víly populární herečka Keira Knightleyová. Práva na využití písně získala anglická společnost Black Forest Pictures, potvrdil Ivan Mládek.

Vílu v pohádce Suicide Brothers ztvární Keira Knightley."Jedná se o nějakou nízkorozpočtovou produkci, licenci jsme poskytli zdarma, protože je jenom dobře, že se tahle písnička dostane dál do světa," řekl Mládek. Dodal, že je příjemné zjistit, že je o 30 let starou písničku pořád takový zájem. Na Slovensku, v Polsku a Rusku, kde posluchači alespoň trochu rozumí textu, je to podle něj pochopitelné, v Anglii by to nečekal. Podle Mládka objevili tvůrci filmu píseň Jožin z bažin pravděpodobně na internetu, kde klip s nezapomenutelným tancem Ivo Pešáka zaznamenal okolo deseti milionů návštěv.

"Zahráli jsme si tam tak trochu na pitomce a s odstupem doby se ukazuje, že to lidé asi mají rádi," uvedl Mládek.

Foto: Karel Šanda, archiv Týdne

Autor: ČTK

Další čtení

Vyšehradský most je podle UNESCO významnou památkou

O Vyšehradském mostu se rozhodne do voleb. UNESCO chce opravu, ne bourání

Kultura
Aktualizováno: 14. 7. 2025 16:29

Sting a Iggy Pop míří na Colours of Ostrava, festival začne ve středu

Kultura
14. 7. 2025
Sedmý den 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, 10. července, 2025. Delegace tvůrců představila ve Velkém sále hotelu Thermal česko-slovenský dokumentární film Raději zešílet v divočině. Protagonista František Klišík.

Zemřel František Klišík, hrdina vítězného filmu festivalu v Karlových Varech

Kultura
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ