U2 chystají turné k 30. výročí alba The Joshua

Kultura
9. 1. 2017 20:02
U2.
U2.

Irská skupina U2 oslaví 30. výročí natočení svého veleúspěšného alba The Joshua Tree sérií koncertů po Evropě a Severní Americe, která začne v květnu. Fanouškům při něm zahraje všechny hity obsažené v albu, oznámila rocková čtveřice v Londýně.

Alba z roku 1987 se po světě prodalo více než 25 milionů kusů. Skupina se dostala do čela hudebních žebříčků díky hitům z této kolekce písní jako With Or Without You, Where The Streets Have No Name a I Still Haven't Found What I'm Looking For.

Severoamerická část turné, které počítá s 26 koncerty, začne v květnu ve Vancouveru a evropská část v červenci v Londýně. Na starém kontinentu zahrají například v Paříži a v Bruselu. Z pohledu českých fanoušků bude podle webu skupiny nejblíže její koncert 12. července v Berlíně.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

zámecké zahrady, Český Krumlov

V Českém Krumlově dnes začne mezinárodní hudební festival

Kultura
17. 7. 2026

Festival Masters of Rock ve Vizovicích zahájila po poledni místní kapela Fleret

Kultura
16. 7. 2026
Letní slavnosti staré hudby 2025

Letní slavnosti staré hudby zahájí dnes v Emauzském opatství Stile Antico

Kultura
16. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ