Do aukce půjde Rembrandtův obraz i s údajnými otisky jeho prstů

Kultura
22. 11. 2018 20:42
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Londýnská aukční síň Sotheby's se chystá prodat v dražbě Rembrandtův obraz, na němž se údajně zachovaly otisky prstů autora. Olejová skica Studie hlavy mladého muže jde do aukce 5. prosince a její odhadovaná cena je šest milionů liber (zhruba 175 milionů korun), oznámila ve středu aukční síň.

George Gordon, který u Sotheby's spoluřídí oddělení starých mistrů, řekl, že otisky byly odhaleny při zkoumání a restaurování díla před několika lety. Podle Gordona si experti nemohou být "na sto procent" jistí, že otisky skutečně patří nizozemskému mistrovi ze 17. století, ale rozhodně patří někomu, kdo obraz držel hned po jeho dokončení.

Objevení otisků v původní vrstvě malby činí podle Gordona jejich spojitost s umělcem "vysoce věrohodnou".

Autor: ČTK Foto: ČTK , STEFFEN SCHMIDT

Další čtení

V Klatovech začala výstava 83 obrazů Václava Brožíka, připravovala se rok a půl

Kultura
23. 1. 2026

Nevidomý italský pěvec Andrea Bocelli vystoupí dnes a v sobotu večer v Praze

Kultura
23. 1. 2026

Hříšníci mají rekordních 16 nominací na Oscara, uspěl i česko-dánský dokument

Kultura
Aktualizováno: 23. 1. 2026 00:57

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ