Belgický <span>královský pár</span> oslavil zlatou svatbu

Relax
4. 7. 2009 07:00
Belgický král Albert II. a královna Paola
Belgický král Albert II. a královna Paola

Belgický král Albert II. a královna PaolaBelgický královský pár oslavil ve čtvrtek zlatou svatbu. Své ano si nyní pětasedmdesátiletý král Albert II. a jedenasedmdesátiletá královna Paola řekli na den přesně před 50 lety. Uvedla to agentura DPA. Oficiální oslavy půlstoletí královského soužití se ale podle ní chystají až na 30. srpna.

Svatba tehdejšího belgického prince s italskou princeznou se před 50 lety stala v Belgii velkou událostí. Pár pak vychoval tři děti - Philippa, Astrid a Laurenta. Přestál také nejednu manželskou krizi. Král má totiž i nemanželskou dceru. "Společně jsme mohli už před velmi dlouhou dobou tyto těžkosti překonat a znovu nalézt porozumění a hlubokou lásku," uvedl jednou Albert II.

Při srpnové oslavě by se nemělo připomínat jen výročí svatby královského páru, připíjet by se prý mělo dodatečně i ke královým 75. narozeninám, které měl Albert II. začátkem června.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

edna ze dvou ledních medvědic v zázemí brněnské zoo, kam 18. července 2025 přicestovaly z Německa.

Dvě lední medvědice už jsou v Brně, mají za sebou 11 hodin cesty z Německa

Relax
18. 7. 2025

Mladíci z Pardubic dojeli na západ Francie ve starých feliciích

Relax
16. 7. 2025
Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ