Honza Nedvěd počtvrté v chomoutu

Relax
13. 10. 2012 10:30
Jan Nedvěd s novopečenou paní Nedvědovou.
Jan Nedvěd s novopečenou paní Nedvědovou.

Před vyprodaným sálem pražské Lucerny si v pátek večer řekli své "ano" písničkář Jan Nedvěd (66) a jeho dlouholetá přítelkyně Pavlína Jirásková (30). Před třemi tisícovkami svědků se z ní tak stala paní Nedvědová.

Přestože se obřad odehrával před širokou veřejností, měl svým způsobem komorní charakter. V hledišti totiž koncertu přihlíželi fanoušci bratří Nedvědů a vyznavači jejich muziky. Rodinný charakter obřadu podtrhovali svědci, jimiž byli ženichovi sourozenci. Nevěstě šel za svědka ženichův bratr František a ženichovi svědčila jejich sestra. Oddávajícím na netradičním obřadu byl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Nejprve přivítal novomanžele v netradičním prostoru a připomenul jim, že si mají být oporou v dobrém i zlém a o svůj vztah pečovat.

V sále Lucerny bylo cítit napětí jak hrom, protože drtivá většina z přítomných posluchačů a fanoušků znala eskapády, kterými více jak desetiletý vztah muzikanta a prodavačky prošel, z novin a časopisů. Jako první řekl závazné "ano" novomanžel, a když přišla na řadu jeho milá, v sále Lucerny by bylo možné slyšet spadnout špendlík. Řada přítomných ani nedýchala, aby nepropásla souhlas, který Honzu Nedvěda definitivně poslal do čtvrtého manželství. Zvučné "ano" plné jistoty a odhodlání řekla Pavlína bez sebemenšího zaváhání a zaplněná Lucerna o pár chvil později propukla v nefalšovaný jásot, jehož burácení umocňoval spontánní potlesk.



Následovalo novomanželské políbení a dlouhé objetí. Nato začala kapela na pódiu hrát Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap a připojili se všichni v publiku. "Bylo to hrozně silné, chtěl jsem, aby to bylo jen políbení, ale najednou to z nás vzešlo a bylo z toho naprosto přirozené obejmutí, jako by to bylo něco samozřejmého, co k tomu okamžiku prostě patřilo," svěřil se týdeníku SEDMIČKA Honza Nedvěd. "Najednou to bylo, jako by se v tom našem objetí svět na vteřinu zastavil, a nikdo nás nedokázal odtrhnout. Uprostřed nadšeného publika Lucerny... Byl to pro mě nesmírně dojemný, silný a procítěný okamžik," dodal Honza Nedvěd v zákulisí. Emocionálně silnému okamžiku se dostalo ještě prodloužení, to když po přípitku Honza zazpíval své lásce píseň Valčíček. To už Lucerna doslova řvala a notoricky známá slova "Tuhle písničku chtěl bych ti lásko dát..." zpívali sborem úplně všichni, kdo na koncertě byli.

Autor: - nek - Foto: David Kundrát, Martin Hykl

Další čtení

Orel opičí, zastarale harpyje opičí je vzácný, kriticky ohrožený druh dravce

Filipínský národní symbol má nové mládě, pomohla Liberecká zoo

Relax
16. 3. 2026

World of Warships a Sabaton: Bitevní loď Jamato ožívá v nové písni

Relax
Aktualizováno: 13. 3. 2026 14:28

Světová premiéra iniciativy IQOS Electric Dreams v Praze: Večer, kdy se sny proměnily ve skutečnost

Relax
13. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ