Zemřel přední český sociolog Miroslav Petrusek

Relax
20. 8. 2012 12:22
Sociolog Miloslav Petrusek.
Sociolog Miloslav Petrusek.

Zemřel přední český sociolog Miloslav Petrusek, bývalému děkanovi Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (UK) bylo 75 let. Petrusek, který dlouhodobě trpěl zdravotními potížemi, také v devadesátých letech předsedal Masarykově československé sociologické společnosti. Byl rovněž prorektorem UK.

"Pan profesor zemřel v neděli, o smutné události informovala univerzitu jeho manželka a zatím nevíme, zda poslední rozloučení proběhne v rodinném kruhu, nebo za účasti veřejnosti," řekl serveru mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek.

Petrusek byl jedním ze zakladatelů Knihovny Václava Havla. Byl členem poradní skupiny prezidenta.

Petrusek se narodil v roce 1936 ve Zlíně. Absolvoval obor filozofie a dějepis na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde obhájil diplomovou práci Světový názor T. G. Masaryka.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , MICHAL SVÁČEK / MF DNES / Profimedia

Další čtení

Adventní kalendář #08: Asombroso by Osmany Laffita

Relax
8. 12. 2025

Adventní kalendář #07: BioBUDDi

Relax
7. 12. 2025

Chcete, aby si kočka užila šťastné Vánoce? Těchto pár triků zajistí klidné svátky vám oběma

Relax
Aktualizováno: 5. 12. 2025 19:51

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV