Zemřel představitel Maigreta, herec Bruno Cremer

Relax
9. 8. 2010 11:45
Francouzský herec Bruno Cremer.
Francouzský herec Bruno Cremer.

Ve věku 80 let zemřel v pařížské nemocnici francouzský herec Bruno Cremer, známý hlavně jako představitel hlavní role v televizním seriálu o komisaři Maigretovi. Příčinou úmrtí byla rakovina, oznámila agentura AFP.

Maigreta hrál Cremer čtrnáct let. Seriál o slavném policistovi stvořeném belgickým spisovatelem Georgesem Simenonem měl 54 pokračování, z nichž některá francouzští filmaři natáčeli i v Praze. Například v roce 2002 se změnila v pařížské policejní komisařství z padesátých let část tovární haly ve Vysočanech.

Cremer hrál také často role vojáků a tvrdých mužů. Celkem měl na kontě přes 110 filmů a televizních snímků. Patří k nim třeba Cizinec, Černý talár pro vraha nebo Mzda strachu. Mezi režiséry, s nimiž točil, byli například Yves Boisset, Claude Lelouch, Luchino Visconti a William Friedkin.

Bruno Cremer zemřel podle dnešní zprávy agentury AFP v sobotu 7. srpna.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Nové vydání časopisu Instinkt č. 11/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
9. 10. 2025

Podzimní obuv 2025: Trendy pro moderní ženu

Relax
25. 9. 2025

Soutěž o kosmetický bestseller Nivea Cellular Expert Filler

Relax
10. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ