Tereza Budková na <span>Miss Earth 2009</span> sází stromy

Relax
16. 11. 2009 07:30
Tereza Budková na Filipínách.
Tereza Budková na Filipínách.

Tereza Budková na ekofarmě.Sázení stromků měla v těchto dnech na programu první česká vicemiss Tereza Budková soutěžící na Filipínách o titul Miss Earth 2009. "Sázely jsme je v tamním aqualandu a také v krásné ekologické vesničce Nuvali," prozradila misska.

Taková vesnice je založena mimo jiné na úsporném využívání energie, její obnově a na šetrném zacházení s okolní přírodou. České vicemiss se v Nuvali zalíbilo krmení ryb, jichž je na Filipínách velké množství. Chválí si také svoji spolubydlící z Dominikánské republiky. "Kromě ní jsem se nejvíce skamarádila s reprezentantkami Dánska, Jamajky, Indonézie, Kolumbie a Kuby," dodává.

Fotogalerie Miss Earth

ČTĚTE TAKÉ: Česká vicemiss Budková odletěla na Miss Earth

Prestižní ekologicky orientované soutěže Miss Earth se účastní téměř 90 dívek z celého světa. O vítězce se rozhodne 22. listopadu, kdy se uskuteční finále. Tereza se podle svých slov již také těší na to, že se po návratu domů ještě stačí zúčastnit některého z castingů České Miss 2010. "Sama jsem to loni prožila a nyní budu držet palce dívkám, které se odvážily zkusit to také," řekla modelka.

Foto: Česká Miss

Autor: - lu -

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ