Angelina Jolie: Kung Fu Panda 2 má u mých dětí úspěch

Relax
25. 5. 2011 16:10
Herečka Angelina Jolie.
Herečka Angelina Jolie.

Pohled na tabule s cenami benzinu a nafty u tuzemských čerpacích stanic by měl být pro řidiče po delší době opět příjemnější. Ceny pohonných hmot totiž začnou v nejbližších dnech výrazněji klesat, benzin by měl zlevňovat více než motorová nafta.

"Už v tomto týdnu očekáváme propad cen pohonných hmot, který byl měl činit i desítky haléřů za litr,“ uvedl Petr Čermák, analytik společnosti Colosseum. Za propadem cen bude podle něj stát pokles cen benzinu na burze v Rotterdamu a stabilní pozice koruny vůči dolaru.

Ceny pohonných hmot v České republice se stále drží na historických rekordních hodnotách, ačkoliv již před třemi týdny došlo k razantnímu propadu cen ropy na světových trzích a u ropy typu Brent se ceny v těchto dnech stabilizovaly na hodnotě kolem 110 dolarů za barel. Nyní by se tak tento více než desetiprocentní propad cen měl konečně projevit u tuzemských čerpacích stanic.

Podle aktuálních údajů společnosti CCS se ke včerejší půlnoci litr benzinu Natural 95 prodával v průměru za 25,01 koruny, což je téměř o 1,70 koruny více než před třemi měsíci. Litr motorové nafty byl k dostání za 34,11 koruny, zatímco před třemi měsíci se prodával za 32,79 koruny.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Nové vydání časopisu Instinkt č. 8/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
10. 7. 2025

Soňa Klepek: Jonášová Ve víru spotřeby

Relax
9. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ