Dcera Jane Birkinové zemřela po pádu z okna. V bytě našli antidepresiva

Relax
12. 12. 2013 11:45
Kate (vpravo) s matkou Jane.
Kate (vpravo) s matkou Jane.

Ve věku 46 let v Paříži ve středu zahynula britská módní fotografka Kate Barryová. Dcera herečky Jane Birkinové podle policejních zdrojů, které citují francouzská média, zemřela po pádu z okna svého pařížského bytu ve čtvrtém patře.

Policejní zdroje uvedly, že Barryová byla v bytě v luxusní čtvrti na západě Paříže sama a dveře bytu byly zamčené zevnitř. V bytě byla nalezena antidepresiva. Vyšetřování by nyní mělo stanovit, zda šlo o sebevraždu.

Barryová pracovala pro řadu francouzských i britských časopisů jako je Elle, Paris-Match nebo British Vogue a soustředila se na černobílou fotografii. Na podzim měla výstavu v pařížské galerii Cinéma.

"Jako dítě mě hodně fotografovali a to muselo zanechat nějaký dojem," řekla loni listu Libération, proč si vybrala profesi fotografky.

Barryová je dcerou britské herečky a zpěvačky Jane Birkinové a skladatele filmové hudby Johna Barryho, který psal hlavně pro filmy o Jamesi Bondovi. Rodiče se krátce po jejím narození rozešli a do 13 let jí vychovával další partner Birkinové, známý francouzský zpěvák Serge Gainsbourg. Barryová je nevlastní sestrou francouzských hereček Charlotte Gainsbourgové a Lou Doillonové.

Barryová dříve bojovala s drogami a s alkoholem. Založila středisko pro narkomany v Soissons u Paříže a aktivně se podílela na jeho chodu.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , ČTK/Jiji Press Photo/Morio Taga

Další čtení

Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025
Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ