Návrháři pod palbou: Po #TheDress letí internetem #BoycottDolceGabbana

Relax
17. 3. 2015 13:20
Zleva: Domenico Dolce a Stefano Gabbana.
Zleva: Domenico Dolce a Stefano Gabbana.

Módní duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana čelí bojkotu na sociálních sítích ze strany celebrit i běžných uživatelů. Vysloužili si ho vyjádřením pro italský magazín Panorama, že nepodporují adopce gay a lesbických párů, ani umělé oplodnění.

"Jediná přirozená rodina je ta tradiční, bez chemických potomků a nájemních děloh," tvrdí slavná dvojice, jež také označila děti ze zkumavky jako "syntetické". Případ je o to paradoxnější, že oba návrháři jsou homosexuálové a do roku 2005 dokonce tvořili pár.

Jedním z nejzapálenějších odpůrců těchto výroku se stal zpěvák Elton John, který si se svým přítelem Davidem Furnishem pořídil hned dvě děti metodou umělého oplodnění (IVF) prostřednictvím náhradní matky.

K hashtagu #BoycottDolceGabbana se připojil i Ricky Martin, další gay muzikant, který rovněž vychovává dvojčata díky IVF, podporu vyjádřila i Victoria Beckham. Vdova po Curtu Cobainovi Courtney Love rovnou napsala, že už dává dohromady všechny kousky z domu G&B a že by je nejraději spálila.

Návrháři už sice vydali prohlášení, že vyjadřují jen osobní názory a rozhodně nechtějí nikoho soudit. Nicméně Gabbanův pokus o instagramovou kampaň #BoycottEltonJohn se nepodařil.

Případné dopady na tržby módního domu nebudou rozhodně tragické a jako podpora povědomí o značce bojkot posloužil skvěle. Navíc to není poprvé, co dvojice vystoupila proti gay lesbické komunitě, před několika lety se postavila i proti homosexuálním sňatkům.

Hodnotu brandu Dolce&Gabbana odhaduje Forbes na 5,3 miliard dolarů.

Autor: - řek -Foto: archiv

Další čtení

Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025
Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ