Ani druhý den v týdnu se neobjede bez přehledu zajímavostí ze zpravodajských zahraničních webů. Zatímco webové zpravodajské relaci stanice BBC vévodí osobnost republikána a kandidáta na prezidentské křeslo Donalda Trumpa, stejně tak jak tomu činí také česká média, webová zpravodajství listů The Guardian nebo El País nepřikládají "nebezpečnému a nekompetentnímu" bojovníku za křeslo v Bílém domě takovou důležitost.
Deník El País se naopak přiblížil svým hledáčkem středu Evropy, protože do hlavních zpráv umístil informaci, že Německo vytvořilo speciální jednotku v boji proti praní špinavých peněz. Nový projekt ministerstva zahraničí však má na starosti toto odvětví právě ve spojitosti s případnými teroristickými útoky, které by mohly na Německo udeřit, případně s teroristickou činností vůbec. Sekce by měla začít pracovat příští rok s počtem padesáti zaměstnanců, postupně by mělo dojít k jejich navýšení na 160. Jejich úkolem nebude jen sledovat jakékoliv nebezpečně vyhlížející machinace a pohyby, ale také budou koordinovat práci jiných agentur, které se na boji proti praní špinavých peněz podílejí.
The Guardian sází na vizuální vjem a emoce, proto nejspíš umisťuje do hlavních zpráv přehlídku Britských speciálních jednotek na Syrské linii. Snímky, původně zveřejněné BBC, představují vojenskou techniku operující na vojenské základně poblíž nedávného místa útoku ze strany Islámského státu. Snímky byly pořízeny již v červnu. Předpokládá se, že jde vůbec o první snímky, kdy byly britské jednotky vyfotografovány při operacích v Sýrii.
CNN, konkrétněji CNN Style si všímá olympijského reje, ale z trochu jiného úhlu pohledu. Samozřejmě neopomíjí okomentovat krásu Ria, ale zaměřuje se tentokrát na konkrétní projekt sochaře Ernesta Neta a složitosti jeho instalací. Ke svému vizuálnímu umění využívá organických tvarů i organických materiálů, kterými podtrhuje přirozenou krásu olympijského města.
Americký byznysový portál Bloomberg.com připravil do hlavních zpráv Bulletin Brexitu, konkrétně pod názvem: Co si žádá zbytek EU. Jde o přehled priorit zemí po celém kontinentu po Brexitu, nevyjímaje Českou republiku. Ta společně s Portugalskem a Německem ve shodě tvrdí, že je důležité, aby Británie akceptovala svobodu pohybu a pravidla jednotného trhu. Francie chce jít ve svobodě pohybu ještě dál a společnou úmluvou s Británií zajistit konkrétnější cestovní a obchodní práva. Španělsko bude usilovat o společnou svrchovanost nad Gibraltarem, zatímco Kypr s Řeckem se třesou nad osudem oslabené libry.