<span>Dimun šéfuje</span> PR a marketingu v Lidovém domě

Relax
28. 1. 2009 06:27
Petr Dimun
Petr Dimun

Petr DimunNěkdejší ředitel tiskového odboru ministerstva spravedlnosti Petr Dimun se stal ředitelem sekce PR a marketingu v Lidovém domě. ČSSD oznámila, že ho bude Dimun řídit dočasně do letošního 30. června. Tuto funkci dosud zastával Ondřej Macura.

Macura zůstává vedoucím tiskového oddělení a je pověřen komunikací s médii.

ČSSD stále hledá náhradu za tiskovou mluvčí Květu Kočovou, která opustila funkci v Lidovém domě k 1. lednu a nastoupila jako PR manažerka Středočeské turistické a informační služby. Nabídku zastávat tuto funkci dostala od středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD).

Po odchodu Kočové ústřední tajemník sociální demokracie Jiří Havlíček oznámil, že funkci mluvčí bude prozatím zastávat Macura.

ČTĚTE TAKÉ: Mluvčí ČSSD Kočová přešla od Paroubka k Rathovi

Dimun (1979) je nyní členem ČSSD. V minulosti zastával funkce ředitele tiskového odboru ministerstva pro místní rozvoj (2002-2004) a ministerstva spravedlnosti (2004-2006). Bylo to v době, kdy tyto resorty řídil Pavel Němec (Unie svobody). Za působení v těchto funkcích získal opakovaně profesní ocenění Komory PR, naposledy se stal Tiskovým mluvčím roku 2005.

Krátce poté, co skončil na ministerstvu spravedlnosti se začaly objevovat informace o Dimunovi jako o poradci předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Měl mu pomáhat s modernizací strany a se změnou jeho stylu vystupování a s vylepšením jeho mediálního obrazu. Spolupráce šéfa ČSSD s Dimunem se ale nelíbila některým sociálnědemokratickým špičkám. Místopředseda Zdeněk Škromach tehdy uvedl, že to velmi škodí celé straně. Paroubek se bránil, že Dimun není s ČSSD v zaměstnaneckém poměru.

Dimun byl také spojován s některými skandály. Premiér a šéf ODS Mirek Topolánek před rokem při prezidentské volbě uvedl, že Dimun stál spolu s někdejším šéfem civilní rozvědky Karlem Randákem za únikem videonahrávky ze schůzky lobbisty Miroslava Šloufa s kancléřem prezidenta Jiřím Weiglem do médií. Randák a Dimun to ale rozhodně popřeli. Šlouf lobboval mezi zákonodárci ČSSD za Klausovo zvolení.

Foto: Robert Zlatohlávek

Autor: ČTK

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ