Ani ve čtvrtek vás nenecháme bez přísunu aktuálních zpráv ze světových webů. Přinášíme krátký přehled toho nejlepšího.
The Guardian zveřejnil na hlavní stránce fotografii chlapce, kterého vytáhli z trosek v Aleppu. K článku je připojené i video. Po středečním útoku je dítě pokryto od hlavy až k patě prachem. Chlapec sedí v zadní části sanitky omráčený a zkrvavený, ale přežil nálet na město. Fotografie zdůrazňuje zoufalství pramenící ze syrské občanské války a boje o kontrolu nad městem.
Zpravodajství BBC přineslo rozsáhlou analýzu naší každodenní pracovní činnosti. Připravte se na dost pesimistické čtení. Téma článku shrnuje jeho titulek, který můžeme parafrázovat tak, že v podstatě neexistuje nic jako flexibilní práce, i když vám to mnozí mohou tvrdit. Text totiž stvrzuje podezření, že možnost pracovat od počítače z domova prakticky neřeší vůbec nic, co se osobního života a volného času týče. Spíše naopak. Takzvaná "flexibilní práce" nám ubírá roky našeho života. Jak a proč? Nad tím se zamýšlí právě britský web.
El País přinesl reportáž z místa zvaného Sarnago v horské oblasti Sierra de Alcarama ve Španělsku, o kterém se dá dnes mluvit jako o místě duchů. Ještě nedávno zde žili lidé, teď je však oblast uzavřená. Místo, kde se mnozí narodili, je nyní oficiálně opuštěné. Proč se to stalo? Jak na situaci reagují bývalí obyvatelé území? A jestlipak se podaří oblast opětovně oživit? To se dočtete ve článku s titulkem Un pueblo muerto... y ahora resucitado.
Zpravodajství rakouského webu Der Standard se jako obyčejně zaměřuje na klima. Článek Jak odhalit paniku v rámci klimatických změn? vychází z veřejného mínění o otázkách životního prostředí. Řeší, zda sociální média přispívají k obecnému povědomí, či způsobují ještě větší zmatení a chaos. Ať je tomu tak či onak, sociální sítě pomáhají zjistit, jak lidé obecně reagují na důležité otázky týkající se právě životního prostředí. Vnést pořádek do vyhodnocení názorů by pak měl přinést nástroj nazvaný Web inteligence.