Ředitelem ČT chce být i Jan Svoboda z Primy

Relax
16. 8. 2011 08:48
Lidí, kteří si troufají na uvolněné místo po řediteli ČT Jiřím Janečkovi, přibývá (ilustrační foto).
Lidí, kteří si troufají na uvolněné místo po řediteli ČT Jiřím Janečkovi, přibývá (ilustrační foto).

Řady kandidátů na ředitele České televize se rozrůstají. Svůj záměr ucházet se o uvolněné křeslo po Jiřím Janečkovi potvrdil i bývalý marketingový ředitel Primy a pražského Dopravního podniku Jan Svoboda, píše dnešní MF Dnes.

"Obě tyto zkušenosti bych v České televizi dokázal dobře zkombinovat," cituje deník Svobodu. Naopak své rozhodnutí nekandidovat oznámil v minulých dnech bývalý šéf zpravodajství České televize Milan Fridrich: "V zářijové volbě jsem se rozhodl po pečlivé úvaze nekandidovat," sdělil on-line deníku TÝDEN.CZ muž, o němž se spekulovalo jako o možném kandidátovi na ředitele ČT již při předchozí volbě.

Milan Uhde se stal v minulých dnech novým předsedou televizní rady, která bude brzy vybírat nového ředitele ČT.Kandidaturu zatím potvrdili například bývalý šéf Novy Petr Dvořák, výkonný ředitel hudební TV Óčko Hynek Chudárek, šéfdramaturgyně vývoje nových pořadů ČT Alena Müllerová nebo někdejší šéf projektu digitální TV Barrandov Radomír Pekárek.

Rada České televize vyhlásila výběrové řízení v polovině července, Do pondělí je termín na podávání přihlášek..Nástupce Jiřího Janečka, který se rozhodl po osmi letech z čela ČT odejít, by měl být znám do konce září. 

Autor: - red -Foto: Robert Sedmík, ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ