Kraus dal sbohem České televizi. <span>Bude mít nový pořad</span>

28. 6. 2010 10:32
&quot;To je pro dnešek a pro tuto televizní stanici všechno,&quot; řekl Kraus.
&quot;To je pro dnešek a pro tuto televizní stanici všechno,&quot; řekl Kraus.
Jan Kraus se v posledním pátečním dílu Uvolněte se prosím rozloučil s Českou televizí. Na Primě bude mít kromě role porotce v talentové show i nový pořad.

"Dámy a pánové, děkuji vám za pozornost. To je pro dnešek a pro tuto televizní stanici všechno a těším se s vámi zase někdy na shledanou," řekl Kraus na závěr posledního dílu své talkshow, v do níž pozval premiéra v demisi Jana Fischera, neúspěšnou kandidátku do sněmovny za Českou pirátskou stranu Olivii Brabcovou a profesionálního bublináře Matěje Kodeše.

ČTĚTE TAKÉ: Jan Kraus končí v ČT i s Uvolněte se, prosím

Přestože nabídla Česká televize Krausovi smlouvu na zářijové díly, rozešel se s ní moderátor ve zlém. "V podstatě jsem vyhověl dlouhodobému, ale skrývanému přání managementu ČT," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ.

Víc prostoru na Primě

Od září bude Kraus sedět společně se zpěvačkou Lucií Bílou a hudebním producentem Jaro Slávikem v porotě talentové soutěže Česko Slovensko má talent, která je společným projektem televizí Prima a Joj.

Moderátor se nestane jen porotcem. Bude mít další pořad.O žádném dalším pořadu ještě na konci května dle vlastních slov neuvažoval, Prima ale schopností zkušeného moderátora přeci jen využije ve větší míře. "Rádi bychom vám oznámili, že Jan Kraus se vrací na obrazovky Televize Prima s novým pořadem," sdělila dnes v tiskové zprávě mluvčí Primy Jana Kocová. Detaily nového pořadu televize poodhalí na úterní tiskové konferenci.

Přestože kontroverzní talkshow Uvolněte se, prosím patřila mezi stabilně nejsledovanější pořady České televize (letošní díly sledovalo v průměru 1,2 milionu diváků), neměl Kraus dobré vztahy s jejím vedením. Moderátor se s televizí dostal do sporu například loni v létě poté, když programová ředitelka Kateřina Fričová nařídila stažení repríz dvou dílů, v nichž účinkovaly političky Kateřina Jacques (SZ) a Ivana Řápková (ODS). Další konflikty měl moderátor s Radou ČT.

První díl Uvolněte se, prosím, show vysílané z pražského divadla Ponec, která získala ocenění ELSA a TýTý, se objevil na obrazovkách České televize v roce 2004.

Foto: Robert Zlatohlávek, Prima

Další čtení

Prezident Petr Pavel (uprostřed) při pietním aktu k 80. výročí konce druhé světové války, 8. května 2025, Národní památník na Vítkově

Rusko je oficiálně naštvané na prezidenta Pavla. Přirovnal ho k nacistům

Domácí
9. 5. 2025
Už je rozhodnuto... (ilustrační foto)

Proč si papež vybral jméno Lev? Ke komu se asi přihlásí, hádají církevní historici

Zahraničí
9. 5. 2025
Pietní místo před hotelem Thermal v Karlových Varech

Ve Varech chtějí přejmenovat ulici po Bartoškovi. Už by nebyla Moskevská

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ