V Německu na internetu spustili první <span>fotbalové rádio</span>

Relax
14. 8. 2008 18:45
Bundesliga má i své internetové rádio.
Bundesliga má i své internetové rádio.

Bundesliga má i své internetové rádio.Všechna utkání první a druhé bundesligy s živým komentářem, rozhovory, analýzy, zpravodajství ze světa fotbalu a zábavu přináší nové německé internetové rádio 90elf, které se věnuje výhradně fotbalu. Fanoušci si mohou stanici od středy pustit kdykoli a kdekoli na světě a zdarma. Rádio vysílá nepřetržitě. 

Novinka na mediálním trhu umožní Němcům sledovat jakékoli bundesligové utkání živě a v celé délce, což bylo dosud privilegiem zákazníků placené televize Premiere. Posluchači se ovšem budou muset obejít bez obrázků. 

Uživatelé internetu si budou moci vybrat, zda chtějí poslouchat přenos z jednoho konkrétního zápasu, nebo raději kliknou na "konferenci", kde budou informováni o průběžném stavu všech zápasů. 

I mimo hrací dny se tok informací a hudby se nezastaví. Rádio přitom chce být interaktivní a dá fanouškům prostor k vyjádření názorů a dojmů. Fanoušci mohou hlasovat i v pravidelných rubrikách jako například "kiks dne". 

Do třicetičlenného týmu reportérů se lipskému provozovateli Regiocast Digital podařilo získat například legendárního Günthera Kocha (66), jehož zanícené komentování Němci znají z veřejnoprávních rozhlasových stanic, nebo trenéra Petera Neururera. 

Stanice, jejíž zprovoznění stálo několik milionů eur, má být financována z rozhlasových reklamních spotů a internetových reklam. Nový ročník německé soutěže startuje v pátek utkáním mezi mistrovským Bayernem Mnichov a Hamburkem s novým kapitánem Davidem Jarolímem.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Václav Berka: Pivo v hospodě má chutnat tak, jak ho sládek uvařil

Relax
3. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Kateřina Adamcová: Umění spojit estetiku se zdravím a přirozenou krásou

Relax
2. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Ideální tipy na cesty

Relax
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ