Dnes vyšlo další letní dvojčíslo MarketingSalesMedia. Můžete se těšit mj. na netradičně řešený rozhovor s Petrem Pavlíkem doplněný o fakta, která šéf Stocku sám "zapomněl" zmínit.
Obchodníky budou zajímat témata mobilní platby, vyprodanost ploch pro in-store reklamu, dopad zrušení recyklačních poplatků, plánování promočních akcí, či "big data" v retailu. Odpověď na otázku, jak dělat reklamu, co prodává, jsme se snažili najít v rozhovoru s Václavem Naimanem, šéfem mlékárny Müller Pro ČR, SR a Polsko. Dočtete se více o novém segmentu ciderů, který roste dvouciferným tempem. Jen u nás také najdete informace o tom, co chystají bankovní domy na podzim a jak si mohou díky "gamifikaci" svých produktů připsat u zákazníků body navíc. Odborné komentáře napsali pro MSM tentokrát např. advokátka Karla Chlumská, Cristina Muntean (Media Education CEE), Filip Duchoň (Fincentrum), Tomáš Formánek (Logio), Richard Hunt, Jindřich Jirásek (Progres Partners), Martin Pejša (Creative Dock), Tomáš Pflanzer (TNS Aisa), Martin Ráž (Incoma GfK), Vilém Rubeš a další.
Hlavním tématem se ale samozřejmě POG. Pokud jste o této zkratce ještě neslyšeli, nejde o nic menšího, než o nově vznikající největší komunikační holding na světě Publicis Omnicom Group. V exkluzivním rozhovoru se spolumajitelem českého Publicisu Martinem Štěpánkem se dozvíte, co konkrétně bude fúze znamenat pro náš trh. Ve svém editorialu komentuje hlavní téma Daniel Köppl.
Fúze Publicisu a Omnicomu do největší komunikační skupiny na světě vyvolala překvapivé reakce. Zarážející proto, že jen málokdy je z reklamního a byznysového světa cítit takový odpor ke koncentraci vlastnictví, jako se to stalo v tomto případě.
Zdá se, že řadě lidí z branže začíná docházet, že neustálá orientace na maximální růst za každou cenu, který vyžadují investoři (ti naopak spojení obou agentur uvítali), má negativní dopady na obor jako takový. Nejde v tomto případě ani tak o pokles pracovních míst, jako o fakt, že vlastně nikdo pořádně nevysvětlil, kdo z uvedeného spojení bude mít nějaký profit. Jaký zisk ze spojení dvojky a trojky na trhu budou mít zadavatelé reklamy, kteří fungování všech těchto agentur v důsledku platí
A jaký profit z toho plyne pro média, která často prostřednictvím bonusů platí mediální agentury Z toho, co doposud víme, tak žádný. A právě zde je jádro problému. Komunikační branže v posledních letech zažívá velkou deziluzi, když zjistila, že zadavatelé většinou nestojí o nic více než o reklamu. Všechny ty sny o partnerství, ve kterém reklamní agentury budou radit zadavatelům s jejich marketingovou strategií, vzaly za své stejně rychle jako výše bonusů, na které byly reklamní a mediální agentury zvyklé. Ostatně je tu ještě jedna globální věc, která vyvolala negativní emoce a stojí za to si jí všimnout. Totiž krok Axelu Springeru, který na konci minulého týdne prodal většinu svých tiskových titulů s odůvodněním, že v nich nevidí perspektivu. I zde si komentátoři všimli, že možná daleko zajímavější než krok jednoho z největších německých vydavatelství je to, že se našel kupec, který byl ochotný zaplatit za tiskové tituly téměř miliardu eur. Na rozdíl od POG se však zde začalo mluvit o tom, zda náhodou není celá ta orientace na on line přehnaná. Vidíte, někdy stačí věci otočit, aby se člověku naskytl jiný, možná lepší pohled.