<span>GLOSA DNE:</span> Potměšilí akvaristé z KDU-ČSL

Domácí
17. 4. 2008 16:19
Metriaclima estherae
Metriaclima estherae

Metriaclima estheraeLidovci se přebarvují. Místo dosavadních národních barev mají být nově modrožlutí. Změnu má odstartovat víkendový sjezd strany v Pardubicích. Snad se do programu sněmu hledala alespoň nějaká změna, když už v čele partaje zůstane předseda, jehož nebere vážně nikdo ani v KDU-ČSL, natožpak jinde.

S barvami, logem i názvem strany mají lidovci věčné trable. V polistopadové éře se sice důsledně drží trikolory, na politických mapách však bývají pořád zakreslováni černě. Místo ptáka, růže, třešniček či čtyřlístku mají v logu záhadné kolečko, snad zeměkouli, snad mičudu. A v oficiálním názvu stále třetihorní termín „československá".

Co má vyjadřovat nová lidovecká modrožluť? Chce se snad křesťanská partaj posouvat ještě víc k liberálnímu Švédsku, když se už dnes nepochopitelně bojí říct nahlas, že potrat je vražda? Nebo poslechla kreativce, že tato kombinace barev je moderní a svěží? Či snad jen v hokeji fandí Zlínu?

Rozumbradové nechť bádají, my akvaristé víme své. Metriaclima estherae, tlamovec modrožlutý. Nenáročná rybka, přežije ve všech prostředích. Samci jsou dominantní, samice bojácné. Sežerou všechno, řasy, plankton, granule i vločky, a mají značné sklony k tloustnutí. Jo, a pozor na ně - spáří se s kýmkoli, a to i mimodruhově!

Ilustrační foto: archiv

Další čtení

Skiareály v ČR čekají na ochlazení, aby mohly zasněžovat, přírodní sníh chybí

Domácí
22. 12. 2025

Předseda ÚOHS potvrdil zrušení zakázky na 180 trolejbusů pro Prahu

Domácí
22. 12. 2025
ilustrační foto

Okamura likviduje českou muniční iniciativu. Obrana už ji nemá podporovat

Domácí
Aktualizováno: 22. 12. 2025 21:03

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV