Jak se cítit ještě víc jako VIP zákazník? Luxusní značky experimentují

Relax
22. 12. 2014 21:27
Apartmán místo butiku: nový koncept Louise Vuittona.
Apartmán místo butiku: nový koncept Louise Vuittona.

Luxusní značky nejzvučnějších jmen pracují na tom jak svým zákazníkům přinést ještě silnější pocit společenské výlučnosti. V buticích budují VIP zóny pro tu opravdu nejprémiovější klientelu nebo se vrhají do gastro segmentu.

Ralph Lauren otevírá v New Yorku nedaleko svého obchodu na adrese 1 East 55th Street The Polo Bar s restaurací. Jezdeckými motivy vyzdobený bar má být spíš neformálním místem k setkávání "dvakrát týdně, ne jen při výjimečných příležitostech." Recenzenti například napsali, že působí jako "country club podle Stevena Spielberga".

Jde už o třetí Laurenovu restauraci, provozuje už Ralph Lauren Grill v San Francisku a Ralph's v Paříži. Kromě toho ještě v září otevřel Ralph's Coffee v patře vlajkového obchodu v New Yorku.

V následujících třech letech hodlá Ralph Lauren otevřít dalších 60 obchodů a zaměřit se víc na on-line prodej. Právě ten díky nárůstu tržeb o 30 % za uplynulý rok umožnil značce experimentovat.

Nový Polo Bar Ralpha Laurena.Jako doma

Luis Vuitton také zkouší nový formát. Na Avenue Montaigne 22 otevřel butik, který připomíná luxusní apartmán. Na prodej je zde celá kolekce od oblečení přes boty po hodinky a kabelkly. Zároveň si zde mohou zákazníci nechat navrhnout vlastní kousek, například kufr.

Osobní přístup jde však ještě dál. Ti nejprominentnější zákazníci si mohou nechat v apartmánu uspořádat snídani či večeři při svíčkách. Vuitton přichází s novým koncpetem butiku, protože se domnívá, že ti nejnáročnější klienti chtějí zažít něco víc, než stále stejné produkty ve stejných obchodech po celém světě, což je v současné době stále strategie většiny nejluxusnějších brandů.

I v Česku lze najít podobný přístup. Italská značka Harmont&Blaine otevřela před rokem svůj první obchod v ČR, v Praze v ulici 28. října. K příležitosti prvního výročí vybudovala v prvním patře VIP butik. Prémiový zákazník má celé patro pro sebe včetně odpočinkové zóny a vybaveného baru, obsluha se věnuje jen jemu, případně jeho rodině. Cílem je stejně jako v případě Louise Vuittona podtrhnout jedinečnost klienta a z nakupování udělat zážitek.

Autor: -řek-Foto: archiv

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ