Objektivní a nestranné informace hledá česká populace zejména na internetových zpravodajských serverech. Internet tak sesadil z vedoucí pozice Českou televizi, která se propadla až na třetí místo za Český rozhlas.
Výsledky přinesl průzkum společnosti Sanep, která porovnávala naměřené hodnoty z února a září letošního roku. Internet podle necelých třiceti procent dotázaných nabízí rychlé, objektivní a nestranné informace. Aktuálně tak byla z pomyslného prvního místa sesazena Česká televize, jejíž zpravodajské pořady vnímá jako nejobjektivnější jen 19,8 procent lidí.
Naopak si polepšil Český rozhlas, jehož zpravodajství vnímá 24,6 procent posluchačů jako nestranné. Srovnání s obdobným průzkumem, který společnost Sanep provedla na konci roku 2010, ukázalo, že v případě důvěryhodností informací Českého rozhlasu je patrný pozvolný nárůst, naopak Českou televizi provází od roku 2010 spíše úpadek.
Česká televize je na tom nejhůře i z pohledu ovlivnitelnosti. Více jak 24 procent dotázaných si myslí, že tato veřejnoprávní instituce je názorově a informačně nejvíce ovlivnitelná z pohledu zájmových politických a finančních skupin.
Změny ve vlastnictví největších médií, kdy se např. vlastníkem Mf Dnes stal šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, se pak patrně odrážejí na zjištění, že za Českou televizí skončila soukromá tištěná periodika. Jedním z nejméně ovlivnitelným médiem je pak vnímán Český rozhlas, za nímž skončily soukromé celoplošné rozhlasové stanice.
Průzkum byl proveden ve dnech 22. - 26. 9. 2014 na vybrané skupině 4 275 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-70 let. Vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu.