Čína se chystá zpřísnit dohled nad internetem. Nová kampaň vlády je zaměřena na služby, které umožňují obcházet cenzuru internetu a dostávat se k blokovaným informacím ze zahraničí. Ministerstvo průmyslu a informačních technologií v neděli uvedlo, že zakazuje používání virtuálních privátních sítí (VPN).
Tyto sítě fungují jako šifrovaný kanál mezi počítačem a vzdáleným serverem. Umožňují přístup k zahraničním webovým stránkám bez svolení vlády.
Peking přísně cenzuruje internet a blokuje obsah, který by podle něj mohl ohrozit vládu komunistické strany či v zemi narušit stabilitu. Blokovány jsou on-line služby, které provozuje řada velkých zahraničních společností, jako je Google, Facebook nebo Twitter.