Čtyři miliony Čechů navštěvují internet z mobilních zařízení

Relax
7. 4. 2015 11:42
Návštěvnost internetu - únor 2015.
Návštěvnost internetu - únor 2015.

Počet českých internetových uživatelů, kteří navštěvují webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor z mobilních zařízení, překročil čtyři miliony. Znamená to, že v průběhu posledních šesti měsíců se tento počet zvýšil o více než 1,5 milionu (přibližně tedy o 60 %).

Návštěvnost z mobilních zařízení začala rychle růst koncem loňského roku. Zatímco v srpnu 2014 dosahoval počet uživatelů navštěvujících měřené webové stránky z mobilních telefonů a tabletů 2,5 milionu, v říjnu jich bylo již přes tři miliony. O tři měsíce později, začátkem roku 2015, pak překročil jejich počet hodnotu čtyř milionů.

Nejvíce uživatelů navštěvuje z mobilních zařízení domovské stránky zpravodajských portálů (více než 200 milionů zobrazení), weby z oblasti e-commerce (120 milionů zobrazení) a komunitní a komunikační servery (téměř 90 milionů zobrazení). Kategorií, která dosáhla nejvyššího podílu mobilních zobrazení stránek oproti zobrazením z klasických PC, bylo Těhotenství a rodičovství, kde třetina zobrazení pocházela z mobilních telefonů a tabletů.

Počet všech uživatelů navštěvujících měřené weby tak dosáhl 9,7 milionu, přičemž denní návštěvnost činí v průměru 4,3 milionu.

Další čtení

Zimní pohoda, ale i adrenalin. Kam se vydat na nezapomenutelnou lyžovačku ve Vysokých Tatrách 

Relax
6. 2. 2026

Jak si v zimě dopřát více klidu? Zkuste to s kočkou

Relax
4. 2. 2026

Proměna roku 2025 - síla a motivace ve svém životě něco změnit

Relax
13. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ