Facebook vypne chat v mobilech. Chce protlačit Messenger

Relax
12. 4. 2014 10:11
Facebook omezuje svou mobilní aplikaci.
Facebook omezuje svou mobilní aplikaci.

Posílání soukromých zpráv přes mobilní aplikaci Facebooku brzy skončí. Sociální síť se rozhodla chat úplně oddělit. Svým uživatelům tak nenápadně podsouvá svou další aplikaci - Messenger.

Facebook je na mobilních telefonech jednou z nejpoužívanějších aplikací (v současné době má zhruba miliardu mobilních uživatelů) a jednou z jeho nejdůležitějších funkcí je právě chat. Nově ale již nebude možné si v mobilní aplikaci s někým psát. Uživatele, kteří budou chtít posílat soukromé zprávy, si budou muset stáhnout jinou Zuckerbergovu aplikaci, a to Messenger. Místo jedné služby jsou tak nuceni používat dvě.

V běžné aplikaci Facebook se po kliknutí na zprávy nově rovnou otevře Messenger. "Messenger je na zprávy daleko lepší než původní Facebook. Je nepochybně pohodlnější, rychlejší a hezčí," uvedla sociální síť v oficiálním prohlášení. K deaktivaci původní služby by mělo dojít do dvou týdnů. Tento krok se vyhne pouze starším telefonům s Androidem, které nemají dostatečnou paměť.

Není velkým překvapením, že se Facebook na svou mobilní verzi zaměřil. V loňském roce totiž vůbec poprvé zaznamenal nadpoloviční většinu reklamních příjmů právě z telefonů.

Autor: - zah -Foto: Facebook

Další čtení

Sochař Jiří Plieštik u sochy sv. Prokopa s modelem, podle kterého byla socha zhotovena

Bronzový svatý Prokop střeží Žďár: sochař Plieštik v díle zobrazil vizi i boj se zlem

Relax
25. 6. 2026

Cestování s kočkou má svá pravidla. Tohle před dovolenou nepodceňte

Relax
25. 6. 2026
ilustrační obrázek

Elektronika, videomapping a středověk: Helfštýn se promění v živý umělecký organismus

Relax
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ