Dobrou chuť! V Brně mohli lidé ochutnat chřestýše nebo krokodýla

Relax
29. 4. 2018 17:15
V Brně mohli lidé vyzkoušet řadu exotických pochutin.
V Brně mohli lidé vyzkoušet řadu exotických pochutin.

Krokodýlí maso, chřestýše, hmyz nebo žábu mohli ochutnat o víkendu v Brně návštěvníci festivalu gastronomie a zábavy Ochutnej svět. Akce se konala potřetí a rozrostla se už na více než 50 prodejců zastupující kuchyni ze čtyř kontinentů. ČTK to řekla jedna z organizátorek akce Dana Drásalová.

"Překvapil mne zájem o extrémní kuchyni," uvedla Drásalová, podle které byla nejoblíbenějším druhem hmyzu na talíři kobylka. Podle ní hmyz, chřestýše nebo krokodýla pravidelně nenabízí žádný brněnský podnik.

"Tento sortiment, aby byl čerstvý, je hodně drahý a je potřeba na to mít klientelu," uvedla Drásalová. Podobné speciality podle ní nabízejí speciální akce a přednášky. Pro některé konzumenty jde prý o libůstku, pro jiné o překonání sama sebe a otevírání nových možností, co lidé v Česku dokážou pozřít.

Drásalová uvedla, že velmi oblíbená je asijská kuchyně, protože je lehká a svěží. Návštěvníky festivalu ale oslovila i ta středomořská a zejména otvírání ústřic.

Gastrofestival Ochutnej svět otevřel letošní brněnskou gastrosezonu. Další akce se chystají. V sobotu 12. května se současně uskuteční Lužánecký Guláš Fest 2018 a Extrem Food Festival. Zatímco guláše se budou vařit a ochutnávat u tenisových kurtů, extrémní strava se bude podávat u Střediska volného času Lužánky. Teoreticky je tak možné navštívit oba festivaly.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Zehl Igor

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ