<span>Kavárna ze Sladkého života</span> byla obstavena. Kvůli mafii

Relax
23. 7. 2009 16:36
Kavárna proslavená Sladkým životem obstavena coby majetek mafie.
Kavárna proslavená Sladkým životem obstavena coby majetek mafie.
Kavárna proslavená Sladkým životem obstavena coby majetek mafie.Italské úřady obstavily majetek za 200 milionů eur (asi 5,4 miliardy korun) kvůli podezření, že patří mafiánské organizaci 'ndrangheta. Mezi obstavenými nemovitostmi je i římská kavárna Café de Paris, kde se odehrávají některé scény slavného filmu Sladký život.

Kavárna na luxusní římské Via Veneto byla nakrátko zavřena, prohledána a pak znovu otevřena. Na jak dlouho, o tom rozhodne soud. 

Ve Sladkém životě, který v roce 1960 natočil režisér Federico Fellini, se v Café de Paris odehrávají některé scény ilustrující život tehdejší římské "zlaté mládeže". Policie a státní úřad pro boj s mafií (DIA) obstavily v Římě také dvanáct dalších restaurantů, byty a luxusní vozy, které byly údajně rovněž majetkem 'ndranghety, což je kalábrijská odnož mafie. 

Šéf? Bývalý kalábrijský holič

Café de Paris oficiálně patří jedné společnosti zaregistrované v Římě, ale policie je přesvědčena, že ji kontroluje mafiánská rodina Alvarů z města Cosoleto v provincii Reggio di Calabria. Oficiálně je šéfem podniku jistý Damiano Villari, bývalý kalábrijský holič, který je údajně ve službách šéfa rodinného klanu Vincenza Alvara.    

Kavárna byla otevřena v roce 1956 a záhy se stala oblíbeným místem známých římských i zahraničních osobností včetně zpěváků Domenika Modugna a Franka Sinatry. Film Sladký život její popularitu ještě zvýšil, ale v pozdějších letech podnik upadal. V roce 1985 v něm palestinští teroristé spáchali atentát, při němž bylo zraněno 38 lidí. V roce 1992 byl nakrátko uzavřen pro porušování hygienických norem.

Foto: Profimedia
Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ