Polská restaurace chtěla nabízet jídla z tuleňů, naštvala ochránce

Relax
22. 7. 2015 13:16
V Baltském moři žijí tři druhy tuleňů a všechny jsou chráněné a nesmějí se zabíjet.
V Baltském moři žijí tři druhy tuleňů a všechny jsou chráněné a nesmějí se zabíjet.

Obliby tradičních regionálních specialit chtěl využít jistý majitel restaurace z polské Helské kosy, který plánoval servírovat hostům jídla z tuleního masa. Novinka ale rozčílila ochránce zvířat i turisty. Milovníci nezvyklých gastronomických zážitků nakonec tulení speciality neochutnají.

Majitel jedné z restaurací v městečku Jastarnia chtěl tulení maso zavést do menu vzhledem k tradici a kulturnímu dědictví regionu. "Do 50. let bylo maso z tuleňů stálou součástí jídelníčku v této oblasti," tvrdil podnikatel v televizi TVN24. "Je to součást naší historie," dodal.

Pawel Średziński z polské pobočky Fondu na ochranu přírody (WWF) připomněl, že v Baltském moři žijí tři druhy tuleňů a všechny jsou chráněné. "Ten pán asi neví, co říká, protože se nesmějí zabíjet," řekl.

Pokud by restaurace chtěla prodávat maso z těchto mořských savců v souladu se zákony, musela by ho kupovat na oficiální chovné stanici, jako je to třeba v případě pštrosů, z nichž se připravují steaky.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Časopis Instinkt slaví 23 let

Relax
5. 5. 2025
5/2025 Instinkt

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ