Trump po inauguraci poobědvá humra, hovězí a čokoládový dezert

Relax
20. 1. 2017 09:00
Humra při inauguraci jako předkrm měl i Barack Obama.
Humra při inauguraci jako předkrm měl i Barack Obama.

Pro slavnostní oběd nového amerického prezidenta Donalda Trumpa s hosty jeho inaugurace se podle organizátorů chystá humr, hovězí a tučný čokoládový dezert. O nastupujícím šéfovi Bílého domu je přitom známo, že sklonem ke zdravé stravě nevyniká a nevyhýbá se hamburgerům či hranolkům ve fastfoodech. Neváhá ale navštívit ani luxusní restaurant se třemi michelinskými hvězdami, kde si dopřává žabí stehýnka.

Po inauguraci Trump poobědvá s asi 200 účastníky ceremoniálu. Podle informací inauguračního organizačního výboru si dají humra z Mainu a krevety v šafránové omáčce s drcenými arašídy, kus hovězího z Virginie s brambory z Idaha v tmavé čokoládové omáčce a na závěr čokoládové suflé s třešňovou a vanilkovou zmrzlinou. Nabízet se budou kalifornská vína.

Podle znalců se menu výrazně neliší od pokrmů podávaných při dřívějších inauguracích. Humr jako předkrm měl v té či oné formě na inauguračním talíři i končící prezident Barack Obama v letech 2009 a 2013.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Tetra Images/Tetra Images

Další čtení

Felinoterapie a pet jóga: Wellness trendy, kdy hledáme klid u koček 

Relax
17. 3. 2026
hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky

Kraj pískovců a jezer slaví jubileum: CHKO Kokořínsko má 50 let

Relax
17. 3. 2026
Orel opičí, zastarale harpyje opičí je vzácný, kriticky ohrožený druh dravce

Filipínský národní symbol má nové mládě, pomohla Liberecká zoo

Relax
16. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ