Vánočka Ivety Fabešové

Relax
3. 12. 2010 10:41
Iveta Fabešová, poslední žena, která se udržela v soutěži Na nože!
Iveta Fabešová, poslední žena, která se udržela v soutěži Na nože!

Amatérská kuchařka známá z televizního pořadu Na nože mě pozvala do pražského kuchyňského studia Chefparade, v němž vede předvánoční kurzy pečení cukroví.

Rozinky dejte aspoň na dvě hodiny do rumu, aby nabobtnaly.

Vánočka Ivety Fabešové.Z droždí, lžičky cukru a poloviny mléka připravte kvásek a nechte ho vzejít. Do prosáté mouky přidejte sůl, vanilkový cukr, citronovou kůru, žloutky, zbylé mléko, cukr a kvásek, částečně propracujte a nakonec přidejte máslo. Vypracujte vláčné těsto a nechte hodinu kynout; během kynutí ještě dvakrát propracujte.

Z těsta vytvořte tři nebo čtyři válečky v potřebné síle a délce, které pak použijete k upletení vánočky.

Upletenou vánočku nechte na teplém místě ještě 20 minut kynout, pak ji potřete rozšlehaným vejcem. Pečte na máslem vymazaném plechu v troubě předehřáté na 180 stupňů asi 40 minut. Po upečení vánočku poprašte moučkovým cukrem.

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ