Z obchodu nikdy. Češi milují cukroví pečené doma

Relax
16. 12. 2011 16:11
České hospodyňky se letos chystají upéct osm druhů cukroví.
České hospodyňky se letos chystají upéct osm druhů cukroví.

Češi stále dávají přednost domácímu vánočnímu cukroví před kupovaným. Na svátky si ho peče přes 90 procent domácností. Hospodyňky se letos v průměru chystají upéct osm druhů cukroví, vyplývá z internetového průzkumu společnosti Unilever.

České hospodyňky zpravidla sázejí na tradiční a dlouhodobě oblíbené druhy pečiva. Nejčastěji připravují vanilkové rohlíčky, linecká kolečka, včelí úly a perníčky. Nejvíce druhů pečiva se podle průzkumu peče v Jihomoravském kraji, naopak nejméně v Plzeňském kraji.

Pečení je zábava pro celou rodinu.Letos se průzkum, který firma Unilever provádí před Vánocemi již několik let, zaměřil také na věk respondentek, které vánoční cukroví pečou. Přestože z výsledků dotazů vyplývá, že se peče napříč všemi věkovými kategoriemi, více druhů pečou lidé ze střední a starší generace.

"Předchozí průzkumy prokázaly, že i když některá z domácností nepeče, dostanou cukroví od svých příbuzných, pečení se tak v rámci rodiny přesouvá na další členy, nejčastěji na babičky," uvedl Petr Hantych z Unileveru.

Průzkum se uskutečnil v průběhu letošního listopadu a prosince na internetových stránkách společnosti. Zúčastnilo se ho 469 respondentů.

Nejoblíbenějšími tradicemi a zvyky, které Češi dodržují během vánočních svátků, jsou kromě pečení cukroví poslouchání koled, návštěvy vánočních trhů, krájení jablek, trhání "barborek" a zdobení vánočních stromků, vyplynulo z nedávného průzkumu agentury Factum Invenio. Při štědrovečerní večeři většina lidí stále dává přednost bramborovému salátu a smaženému kapru.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Porno pravidelně sleduje polovina Čechů, ženy podstatně méně, ukázal průzkum

Relax
22. 4. 2025
Dílo Početí od Františka Kupky s vyvolávací cenou 85 milionů korun na předaukční výstavě Adolf Loos Apartment and Gallery, 20. března 2024, Praha.

Zatím nepřekonaný aukční rekord. Za obraz Početí Františka Kupky

Relax
21. 4. 2025

Soutěž o vstupenky na koncert bluesrockového hudebníka Joe Bonamassa

Relax
21. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ