Čajový servis, který utužuje rodinné vztahy

Relax
18. 3. 2011 11:17
Čajový servis od Joona Leeho.
Čajový servis od Joona Leeho.

Designér z Eindhovenu Joon Lee přišel s vtipným nápadem, jak udržet rodinu u odpoledního čaje pohromadě, aniž si její členové odnesou hrníčky k televizi, k pracovnímu stolu a podobně. Jeho čajový servis je totiž svázaný provázkem.

Čajový servis, který utužuje vztahy.Keramická konvice i kelímky jsou omotané silnějším provázkem a vzájemně svázané, což vás i vaše spolustolovníky donutí nevzdalovat se. Provázek je na povrchu nádobí tepelně zafixován, takže se ani nepohne. Jen doporučujeme opatrné mytí pouze pod tekoucí vodou. Časté namáčení a jar by provázek brzy zbavily barev.

Joon Lee navrhl svůj čajový servis ve dvou barevných provedeních, ale protože se nechal inspirovat tradičním holandským porcelánem Delft Blue, jsou obě varianty modrobílé. Vybrat si můžete i počet přivázaných kelímků - v nabídce jsou dva nebo čtyři.

Foto: design-milk.com

Další čtení

Ostravské zoo se daří odchovávat mláďata kriticky ohrožených gekonů modrých

Relax
21. 11. 2025

Modrobílá ikona Nivea slaví 100 let

Relax
19. 11. 2025

Peugeot 5008 Hybrid: Velké SUV, které spojuje výkon, úsporu a ekonomickou logiku

Relax
19. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ