Chcete byt v Praze? <span>Zkuste ho vyhrát</span>

Relax
16. 5. 2008 15:01
Praha 10 opět pořádá soutěž o byty.
Praha 10 opět pořádá soutěž o byty.
Praha 10 opět pořádá soutěž o byty.Téměř dvě desítky bytů v desáté městské části mohou lidé vyhrát v soutěži o nejvyšší první nájemné. Lidé se kromě nejlepší nabídky musí zavázat také k tomu, že byt zrekonstruují.

Zájemci o bydlení v desáté pražské části se musí do soutěže přihlásit do 5. června. "Soutěž je otevřena pro všechny obyvatele České republiky a základním kritériem hodnocení je výše nabídnutého prvního nájemného a závazek dotyčný byt zrekonstruovat," uvedl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Zájemce ovšem nesmí vlastnit žádný byt, musí být trestně bezúhonný a mít české občanství.

Radnice si od soutěže slibuje, že se do Prahy 10 přistěhují mladí lidé, kteří se do výběru hlásili i v minulosti. Město podle Zoufalíka získá z vybraných peněz prostředky na opravu dalších bytů, které budou využívat sociálně slabí. "Pokud budeme úspěšní, získáme průměrně 300 000 až 350 000 korun za byt," dodal Zoufalík.

Město do soutěže nabídlo byty, které získalo po neplatičích. Jde o byty jedna plus nula až dva plus jedna, jejich průměrná rozloha je do 60 metrů čtverečních. Projekt začal před pěti lety, kdy radnice nabízela desítku bytů. Podle Zoufalíka má velký ohlas. Výherce získá smlouvu na dobu neurčitou. Může se stěhovat po kolaudaci, která musí být hotova do jednoho roku.

Foto: Profimedia
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Příběh McDonald's: Od bratří McDonaldových ke globálnímu impériu

Relax
15. 5. 2025

Jaro v Adršpachu: skalní monumenty, ale také fascinující příroda

Relax
13. 5. 2025
Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ