Krize tlačí ceny <span>bytů v Central Parku</span> dolů

Relax
22. 3. 2010 17:10
Ceny bytů v luxusním komplexu Central Park klesají.
Ceny bytů v luxusním komplexu Central Park klesají.

Ceny bytů v luxusním komplexu Central Park klesají.Central Park Praha, jeden z největších developerských projektů v hlavním městě zaměřený na luxusní bydlení, zlevnil kvůli slabé poptávce a celkové situaci na trhu část bytů. Developer to dnes sdělil v tiskové zprávě.

"Nová strategie je založená na jasné definici skutečných předností projektu a jeho srovnání s konkurencí v Praze. Dosavadní výsledky v prodeji nebyly uspokojivé," uvedl ředitel společnosti CP Real Jiří Pecháček. Jeho firma se nově stala exkluzivním prodejcem projektu. Ještě loni v listopadu Central Park Praha uváděl, že uzavřel kupní smlouvu na 30 bytů. Dnes je to podle Pecháčka 150 jednotek z 545 bytů.

ČTĚTE TAKÉ: Developerská společnost Benuga řeší šestimilionový dluh

Metr čtvereční čisté bytové plochy nyní v žižkovském projektu činí 66.000 korun. Průměrná cena bytů zahrnující také terasu, parkovací stání a sklípek se v současnosti v projektu pohybuje kolem 70.000 korun za metr čtvereční. Na podzim 2009 představitelé projektu uváděli jako nejnižší ceny 80.000 korun za čtvereční metr.

Ceny se změnily podle atraktivity jednotlivých bytů. "To znamená, že u méně atraktivních bytů, které například nemají výhled na Parukářku či Pražský hrad, byla cena snížena. Naopak u nejatraktivnějších bytů byly ceny zachovány," řekl ČTK šéf CP Real.

Změny zasáhly i manažery projektu. Novým ředitelem společnosti Central Park Praha se stal Martin Burýšek. Ve funkci vystřídal Jana Domitera. "Hlavním úkolem pana Domitera bylo dokončit výstavbu a kolaudaci projektu. Tento svůj úkol splnil," poznamenal Pecháček. Oblast prodeje a marketingu řídí společnost CP Real.

Výstavba Central Parku byla na podzim 2008 kvůli potížím s financováním zastavena. Rozuzlení situace přinesl loni v únoru realitní fond CEE Property Development Portfolio (CPDP), který již dříve část projektu vlastnil. V rámci oživení zastavené stavby zvýšil fond, jehož významnou část kontroluje Česká spořitelna, svůj podíl v projektu na téměř 100 procent. Současně do něj investoval dalších 180 milionů korun. Stavba byla dokončena na podzim 2009. Stála přes čtyři miliardy korun a převýšila tak zhruba o 300 milionů korun původní odhady.

Foto: Robert Zlatohlávek

Autor: ČTK

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ