Olomouc <span>půjčí lidem</span> na opravy bytů

Relax
8. 12. 2008 12:04
Radnice v Olomouci půjčí lidem peníze na modernizaci domů.
Radnice v Olomouci půjčí lidem peníze na modernizaci domů.
Radnice v Olomouci půjčí lidem peníze na modernizaci domů.Olomoucká radnice zřejmě půjčí více než 15 milionů korun obyvatelům města, kterým scházejí peníze na opravy a modernizaci bytů a domů. Půjčku z městského fondu rozvoje bydlení radní chtějí poskytnout 45 žadatelům. Návrh rady ještě musí schválit zastupitelstvo, řekl náměstek primátora Jiří Martinák.

O úvěr požádalo radnici celkem 46 zájemců. "Jednu žádost jsme museli vyřadit, protože zájemce nesplnil podmínky pro poskytnutí půjčky. Není vlastníkem nemovitosti, kterou chtěl opravit s pomocí půjčky," uvedl náměstek primátora. Zbylých 45 uchazečů radnici požádalo o 15,4 milionu korun. Město jim může vyjít vstříc, protože na účtu fondu rozvoje bydlení má zhruba 75 milionů korun.  

Úspěšní žadatelé budou moci peníze z úvěru využít například na opravy střech, zateplení fasád, vybudování půdních vestaveb, výměnu podlah, rozvodů vody, elektřiny a plynu a na opravy a vybudování balkonů a lodžií.  

Doba splatnosti půjček činí šest let, úroková sazba pět procent. Od roku 1994, kdy fond rozvoje bydlení v Olomouci vznikl, radnice poskytla půjčky zhruba 1200 žadatelům. Rozdělila mezi ně 314 milionů korun.

Foto: Profimedia
Autor: ČTK

Další čtení

Kapsle, nebo čerstvě namletá zrna? Kompaktní kávovar Sencor vykouzlí skvělou kávu z obojího

Relax
17. 10. 2025

Jak nás ovlivňují vůně a chutě

Relax
15. 10. 2025

Soutěž o dětskou knižní novinku Tajemství Věřina deníku

Relax
20. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ