Část Branické skály v Praze <span>hrozí sesuvem</span>

Relax
18. 3. 2010 15:44
Část Branické skály v Praze hrozí sesuvem.
Část Branické skály v Praze hrozí sesuvem.

Část Branické skály v Praze hrozí sesuvem.Část Branické skály v Praze hrozí sesuvem. ČTK to řekla mluvčí Prahy 4 Žaneta Pilařová. Podle ní bylo okolí skály ohrazeno. Uvolněnou část nebude možné odstřelit, proto se zřejmě bude postupně odstraňovat.

Branické skály se nacházejí na pravém břehu Vltavy, zvedají se v blízkosti nábřežní Modřanské ulice. Na možný sesuv upozornila běžná kontrola této přírodní památky. Stav skály posoudil také statik.

"Podle hodnocení geologa by mohlo dojít k uvolnění vápencové plotny, která je silně narušena. Plotnu nelze odstřelit. Bude proto zřejmě nutné v místě postavit lešení, které tuto nebezpečnou část skály podloží a ta bude následně postupně odstraněna," uvedla Pilařová.

ČTĚTE TAKÉ: Jarní lyžování na schnalstalském ledovci

Celé území, které by mohl případný sesuv ohrozit, je podle Pilařové oploceno. Na místě jsou také varovné cedule.

Foto: Geology.cz - Pavel Bokr

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ