Další <span>poplatky za cesty</span> do USA na obzoru

Relax
7. 6. 2010 12:45
New York nedává nic zadarmo (ilustrační, archivní foto).
New York nedává nic zadarmo (ilustrační, archivní foto).

I běhání v newyorském Central Parku něco stojí (ilustrační foto).Za cesty do Spojených států v bezvízovém elektronickém programu ESTA se zřejmě začne platit již o prázdninách. "Už to bude brzo. Myslím si, že tohle léto už nás to čeká. Mám pocit, že od konce června, od začátku července," řekl ČTK český velvyslanec ve Washingtonu Petr Kolář.

Poplatek, který se týká 35 zemí včetně Česka, by měl činit asi deset dolarů (zhruba 200 korun). Spojené státy chtějí peníze vybrané z nového poplatku údajně použít na podporu cestovního ruchu.     

New York nedává nic zadarmo (ilustrační, archivní foto).O internetovou registraci ESTA žádá v průměru 50 000 cizinců denně a většina žádostí je prý vyřízena kladně. Češi víza do USA na turistické a služební cesty trvající do tří měsíců nepotřebují od 17. listopadu 2008. 

Podle Koláře se Česko do bezvízového režimu začlenilo v pravou chvíli, v současnosti totiž k jeho rozšiřování ve Spojených státech vůle příliš není. Například Poláci, ale i Bulhaři či Rumuni musejí při cestách do USA stále žádat o víza.

Foto: Jan Šilpoch, archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Tréninková TA KAVÁRNA slaví plnoletost

Relax
16. 9. 2025
Zpráva o osudech ledních medvíďat z brněnské Zoo Komety a Nanuka. Kometa žije v Rusku, Nanuk v Belgii.

Brněnská medvědice Kometa je v Rusku za hvězdu, její potomek žije v Moskvě

Relax
14. 9. 2025
Saloos

Síla přírody pro zdravé, silné a krásné vlasy

Relax
11. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ