Dubajská cool vychytávka: <span>první ochlazovaná pláž</span>

Relax
16. 12. 2008 07:00
První ochlazovaná pláž.
První ochlazovaná pláž.

První ochlazovaná pláž.Luxusní arabský rezort opět vyšel své zhýčkané klientele vstříc. Aby si na horkém písku nespálila chodidla, začne pláž u jednoho hotelu uměle ochlazovat.

Pod horkým dubajským pískem bude instalován počítačově řízený systém chladících trubek, které mají z povrchu pláže odvádět teplotu.

Bizarní pláž patří k pětihvězdičkovému hotelu Palazzo Versace (ve výstavbě). Hosté se budou moci svlažit také v bazénu s ochlazovanou vodou, případně si nechat laskat účesy vánkem generovaným obřími ventilátory. Menší soukromé verze ochlazovaných bazénů budou také součástí některých apartmánů stavěného desetipatrového hotelu (bude mít 213 pokojů a 169 apartmánů).

ČTĚTE TAKÉ: Nechutné tajemství Dubaje: plavání v obsahu kanálů

Vedení hotelu počítá s tím, že podobné "cool triky" nalákají do hotelu část z 800 tisíc Britů, kteří Dubaj každoročně navštíví. Pětihvězdičkový hotel patří k módnímu impériu Versace, zaměřit se chce na nejbohatší klientelu a otevřen bude v roce 2010. Na námitky, že podobné excesy jako chlazení pouštního písku nenávratně ničí klima, má Soheil Abedian, šéf společnosti, odpověď jasnou: "Top klient si to žádá."

Podobných hotelů má v Dubaji vyrůst dalších patnáct.
 
Foto: lussorian.com

Další čtení

Zubra, lemura nebo žábu? Zoo Praha nabízí k adopci nečekané druhy

Relax
22. 11. 2025

Ostravské zoo se daří odchovávat mláďata kriticky ohrožených gekonů modrých

Relax
21. 11. 2025

Modrobílá ikona Nivea slaví 100 let

Relax
19. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV