Mezi ploty, Dyzajn market, Prague Food či Kácení máje

Relax
27. 5. 2016 14:40
Pipes and Pints na akci Mezi ploty.
Pipes and Pints na akci Mezi ploty.

Poslední květnový víkend láká na řadu jedinečných kulturních akcí. Patří mezi ně divadelní a hudební festival Mezi ploty v areálu bohnické nemocnice, letní módní veletrh Dyzajn market na piazzettě Národního divadla či Prague Food Festival, který hostí Královská zahrada Pražského hradu. Novinkou tohoto víkendu je hudební festival s názvem Kácení máje, koná se také na kroměřížském výstavišti Floria.

Na letošním ročníku festivalu Mezi ploty, který se každoročně koná v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, vystoupí v rámci čtrnácti scén více než stovka hudebních kapel, divadelních souborů, mimů, tanečníků i kouzelníků. Letošním mottem je otázka: "Jsme normální?". Jako jedna z prvních vystoupí kapela Divokej Bill, následovat budou skupiny jako je Mňága a Žďorp, stálice festivalu Sto zvířat, punkeři Pipes and Pints, Jaroslav Uhlíř a program festivalu uzavře v neděli hitmaker Michal Hrůza. Na hiphopové a rapové scéně se objeví PSH, James Cole, Orion, Pio Squad či Urban Robot. Největší část areálu zabere Rodinná zóna složená z několika scén plných pohádek, loutek, divadla, akrobacie a muziky pro děti. Z divadelní části návštěvníci uvidí například soubory Minor, Buchty a Loutky či Husa na provázku. Na děti čeká i doprovodný zábavný program. Kompletní seznam všech účinkujících najdete na stránkách akce.

Dyzajn Market, Prague Food Festival i Kácení máje

Piazzettu Národního divadla o tomto víkendu opět oživí oblíbený Dyzajn market. Letní veletrh si pro své návštěvníky připravil nejen nespočet originálních módních a designérských značek, ale i pestrý doprovodný program. Připravena jsou divadla, koncerty, workshopy i módní přehlídky. Sobotní program zahájí divadlo Kaká s hudební pohádkou Noty na buben, následovat bude módní přehlídka vybraných značek a předpremiéra kapely Falcon's Western Rebels, který zahraje v dávno zapomenutém stylu western swing. V neděli vystoupí divadlo Buchty a Loutky se svou Norskou pohádkou a odpoledne rozvlní piazzettu hip hop a souloá kapela The High Corporation. Dětský koutek nabídne lunapark, výrobu krasohledu, keramickou dílnu či výuku angličtiny.

Kam na Dyzajnu za skvělým jídlem a pitím?

Piazzeta Národního divadla ožije nejen českým a zahraničním designem, ale i skvělým jídlem a pitím. Letní Dyzajn market si pro své návštěvníky připravil totiž i food zónu plnou dobrůtek, které stojí za to ochutnat. A na co se Vaše mlsné jazýčky mohou těšit?
Poctivé sirupy - Sirupy a limonády s příchutěmi, které jste určitě ještě nikdy neochutnali
Frank's - Hamburgery a hot dogy z kvalitních surovin od prověřených dodavatelů vyráběné s láskou
Cakeland Hanky Maryškové - Hanka už od mala ráda mamince pomáhala s pečením bábovek, buchet či cukroví a tato záliba ji vydržela až do teď
Martin's Bistro - Malé rodinné bistro s mezinárodní kuchyní. Spousta curry a tagine
Upekla - Dle vlastních tradičních receptů a pouze s ověřenými ingrediencemi pečené dorty, cukroví či koláče. A to vše pečené s úctou a láskou k řemeslu
Creme de la Creme - Tradiční italská řemeslná zmrzlina podle vlastních receptur

V Královské zahradě Pražského hradu začal 27. května třídenní svátek gastronomie. Již desátý ročník Prague Food Festivalu nabídne návštěvníkům čtyřiačtyřicet stánků se specialitami pražských i mimopražských restaurací. Hlavním tématem letos je filosofie "taste waste" odsuzující plýtvání v jakékoli formě. Lidé ochutnají nejen českou, ale i asijskou, středomořskou, pacifickou či argentinskou kuchyni. Ani letos nebude chybět oblíbena degustace piva a škola čepování. V nabídce budou také špičkové sekty či koňaky a na své si přijdou i milovníci koktejlů. Mlsouni ocení degustaci patnácti druhů teplých čokolád z různých lokalit. Vstupné na místě činí 500 korun za osobu (zahrnuje 200 korun vstup a 300 korun balíček 10 grandů na ochutnávku).

Na kroměřížském výstavišti Floria se tuto sobotu 28. května koná nový hudební festival nazvaný Kácení máje. Festival zahajuje letní sezonu na Florii a navazuje tak na návštěvníky oblíbené Svatováclavské slavnosti. Těšit se můžete na populární interprety, příjemné prostředí výstaviště s tematickými zahradami a dvacet druhů piva včetně speciálů z pivovaru Litovel, Holba a Zubr. Na podiu během dne vystoupí Divejok Bill, O5 a Radeček, Vašo Patejdl či kapela Premier. Na děti čeká venkovní zábavní park plný prolézaček, skluzavek a dalších atrakcí. Prohlédnut si také lze různé tipy okrasných zahrad či výstavu slovenského umělce Ondreje 4. Zimky s názvem Vedecko-fantastická bomba. Brány areálu se otevřou ve 14.00. Vstupné na místě je 350 korun za sobou, rodinné vstupné za 850 korun.

Autor: - vop -Foto: Facebook , ČTK , archiv

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ