Nářky turistů: v Sydney je málo klokanů, v Evropě moc lidí

Relax
26. 10. 2010 07:37
Turisté si stěžují, že je v létě v Evropě příliš mnoho lidí.
Turisté si stěžují, že je v létě v Evropě příliš mnoho lidí.

Zdá se, že lidé jsou kdykoli připraveni stěžovat si na cokoli - a turisté obzvlášť. V Sydney poskakuje málo klokanů, v Evropě je v létě moc turistů a v moři jsou ryby. Australský cestovatelský web travel.com.au sestavil přehled těch nejkurióznějších stížností.

Další turisté byli rozčarovaní ze skutečnosti, že v Japonsku byla v zimě příliš velká zima na lyžování, a naopak v Singapuru je moc horko a není tam dost čerstvého vzduchu. Dalšímu cestovateli se zase nelíbilo, že na Fidži bylo během letních prázdnin příliš mnoho dětí.

Nechtěl jsem spát

Značné zklamání a hněv dala najevo také turistka, která po návratu z Číny zjistila, že její "originální kabelka Gucci" koupená za dvacet dolarů (asi 350 korun) je kupodivu padělek. Rozmazlené turisty neuspokojily ani slavné řecké pláže, kde je podle stěžovatelů "málo písku a moc kamení". A cestující, který usnul v letadle jedné blízkovýchodní letecké společnosti, si stěžoval, že sedadla jsou příliš pohodlná, protože on chtěl zůstat po celý let vzhůru.

Ryby v moři?!

Podobný seznam zábavných stížností v loňském roce zveřejnili i britští cestovní agenti. K nejbizarnějším záznamům patřil stesk, že na pláži bylo moc písku a že v moři plavala ryba. "Nikdo nám neřekl, že v moři budou ryby. Děti byly v šoku," napsal stěžující si turista. Mezi dalšími stížnostmi se objevilo, že "ve Španělsku je moc Španělů" a "v indických restauracích moc karí".

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Václav Berka: Pivo v hospodě má chutnat tak, jak ho sládek uvařil

Relax
3. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Kateřina Adamcová: Umění spojit estetiku se zdravím a přirozenou krásou

Relax
2. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Ideální tipy na cesty

Relax
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ