New York loni navštívilo 56,4 milionu turistů

Relax
3. 2. 2015 12:00
Celkový pohled na dolní Manhattan v New Yorku.
Celkový pohled na dolní Manhattan v New Yorku.

Počet turistů v New Yorku loni stoupl na rekordních 56,4 milionu z předloňských 54,3 milionu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil úřad starosty a turistická a marketingová organizace NYC & Co.

Z celkového počtu turistů zhruba pětina, tedy 12,2 milionu, byla ze zahraničí. Nejvíce mezi nimi bylo turistů z Británie, Kanady, Brazílie, Francie, Číny, Austrálie a Německa.

"Naše vynikající kvalita života, nízká úroveň kriminality a neměnná dynamika nadále každoročně přitahují rekordní počet turistů a rok 2014 nebyl výjimkou," uvedl starosta Bill de Blasio.

Město mělo na konci roku 2014 celkem 102 tisíc hotelových pokojů. Průměrná cena byla 295 dolarů (7230 korun) za noc a průměrná obsazenost 89 procent. Obsazenost a ceny pokojů v New Yorku jsou nejvyšší v zemi.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Květina Osa pulchra v Brooklynské botanické zahradě

Botanická zahrada v Troji vystavuje vzácnou rostlinu Osa pulchra, poprvé má větší množství květů

Relax
17. 8. 2026
Rozsáhlá sbírka skla, která obsahuje tisíce kusů a kterou má majitel Panství Velichov Milan Talský v bývalé sušárně ovoce a v pískovcových podzemních chodbách.

Z odloženého skla u popelnic vznikla obří sbírka v Českém středohoří

Relax
16. 8. 2026

Kam o prázdninách s dětmi? Tatry nabízejí krásnou přírodu, ale i spoustu adrenalinu

Relax
13. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ